ENOSAD Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği
ENOSAD Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği

“V. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi” ne Son Bildiri Gönderme tarihi 15 HAZİRAN 2017’ ye uzatılmıştır.

 V. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi

Tanıtım filmi için TIKLAYINIZ

 

 

V. Elektrik Tesisat Ulusal Kongresi ve Sergisi 

18-21 Ekim 2017
İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi

 

HAKKINDA

 

 

TARİHÇE

 

 

SERGİ BİLGİLERİ

 

 

BİLİM KURULU

 

 

YAZIM KURALLARI

 

 

BİLDİRİ ARŞİVİ

 

 

 

 

 

V. Elektrik Tesisat Ulusal Kongresi Bildiri Çağrısı

Son Bildiri Gönderme Tarihi Uzatıldı:
15 Haziran 2017

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) adına EMO İzmir Şubesi tarafından 2009 yılından itibaren dört defa düzenlenen Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi'nin beşincisi kapsamındaki III. Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu, IX. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu ve IV. Yapı Elektronik Sistemleri Sempozyumu ile birlikte 18-21 Ekim 2017 tarihlerinde İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilecektir. V. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre Yürütme Kurulu ve Bilim Kurulu tarafından her bir sempozyum için ayrı ayrı belirlenen konular doğrultusunda akademisyenlerin yanı sıra uygulayıcı mühendislere de bildiri çağrısı yapılmıştı. Son bildiri gönderme tarihi 15 Haziran 2017'ye uzatıldı.  

 

Son olarak 2015 yılında gerçekleştirilen etkinlikte ülkemizin farklı kesimlerinden, çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarından, üniversitelerden, elektrik, elektronik, inşaat başta olmak üzere taahhüt, sanayi sektörlerinden 5032 kişi katılmış; etkinlik, sunulan bildirileri, özel sunumları, yerli ve yabancı özel çağrılı konuşmacıları, panelleri, söyleşileri, özel oturumlarla oldukça zengin içerikli olarak gerçekleştirilmiştir. Ayrıca ulusal ve uluslararası 50 sektörel firmanın yer aldığı toplam 1735 metre kare sergi alanı içerisinde son teknolojik gelişmeler sergilenmiştir.


2017 yılında Kongre kapsamında; III. Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu, IX. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu, IV. Yapı Elektronik Sistemleri Sempozyumu, SMM Hizmetleri ve Yapı Denetim Hizmetleri konulu özel oturumlar olmak üzere 5 ayrı etkinlik gerçekleştirilecektir. 4 gün boyunca süren etkinlikler akademisyenleri ve uygulayıcıları bir araya getirerek, bilimsel ve teknolojik gelişime katkı sağlanması hedeflenmektedir. 

 

 

 

 

IX. ULUSAL AYDINLATMA SEMPOZYUMU KONULAR

 

Ana Tema: Akıllı Şehirler ve Aydınlatma

  • Yapı ve Yapı Yüzü Aydınlatmaları
  • Yol ve Tünel Aydınlatmaları
  • Trafik Sinyalizasyonu
  • Peyzaj Aydınlatmaları

Projeler

  • Tasarım ve Hesaplamalar
  • Uygulamalar
  • Ölçüm, İzleme ve Denetleme

Aydınlatma Genel Konuları

Daha Fazla Bilgi

 
 

 

 

III. GÜÇ VE ENERJİ SİSTEMLERİ SEMPOZYUMU KONULAR

 

•Santraller

•Hibrit Sistemler ve Şebekeye

•Jeneratör Seçimi ve Uygulamaları

•Kesintisiz Güç Kaynakları Bağlantı Uygulamaları

•Direkler

•İletkenler ve Kablolar

•Hava Hattı İzolatörleri

•Transformatörler

•Yüksek Gerilim Anahtarlama Elemanları

•Havai ve Yeraltı İletim Hatları

•Dağıtım Tabloları (Şebeke Planlaması)

•Yeşil Enerji – Yenilenebilir Enerji Sistemler

•Akıllı Şebekeler

•Elektrik Tesislerinde Güvenlik

•Bina içi AG / YG Tesisleri

•Patlayıcı Ortamlarda Elektrik Tesisatları

•Enerji Verimliliği ve Kalitesi

•Ölçme ve Ölçme Teknikleri, Ölçme Donanımları

•Standartlar ve Yönetmelikler

•Denetim, Kabul, İşletme ve Bakım Prosedürleri

Daha Fazla Bilgi

 
 

 

 

IV. YAPI ELEKTRONİK SİSTEMLERİ SEMPOZYUMU KONULAR

 

-Yangın Algılama Uyarma ve Teknik Emniyet Sistemleri
Yangın Algılama Sistemleri, Gaz Algılama Sistemleri, Otomatik Yangın Söndürme Sistemleri, Acil Durum Aydınlatması ve Yönlendirmesi, Sismik Algılama Sistemleri
-Elektronik Güvenlik Sistemleri
Soygun Alarm Sistemleri, Üst Arama ve Paket Arama Sistemleri, Geçiş Kontrol Sistemleri, Kapalı Devre Televizyon (CCTV) Sistemleri, IP Tabanlı Güvenlik Sistemleri
-Yapılarda Elektronik Haberleşme Sistemleri
Bilgi İşlem Altyapısı, Yapısal Kablolama, Kablosuz Haberleşme Ağları
-Yapılarda Konfora Yönelik Elektronik Sistemler
Geçiş Kontrol Sistemleri, Akıllı Binalar, Evrak Transfer Sistemleri, Ses - Işık - Isı - Nem- Hava Kontrol Sistemleri
-Yapılarda Otomasyon Sistemleri ve Uygulamaları
Akıllı Kontrol Sistemleri, Endüstriyel Otomasyon, Bina Otomasyonu, Makina Otomasyonu, Enerji Otomasyonu, Tıp Otomasyonu, Mekatronik, Robotik ve Robot Uygulamaları, Otomasyon ve Nanoteknoloji Uygulamaları
-Yapı Elektronik Sistemleri Tesisat Mühendisliği Uygulamaları
Standartlar ve Yönetmelikler, Projelendirme - Denetim – Kabul - İşletme ve Bakım Prosedürleri, Test-Ölçüm-Analiz Ekipman ve Metodları

Daha Fazla Bilgi

 
 

 
 

BİLDİRİ TAKVİMİ

 

Kongre kapsamındaki tüm sempozyumlar için aşağıdaki takvimine göre bildirilerinizi iletebilirsiniz:

Bildiri Gönderilme Tarihi: 15 Haziran 2017
Bildiri Değerlendirme Sonuçları: 30 Haziran 2017
Düzeltilmiş Bildirilerin Gönderilmesi: 14 Temmuz 2017
Kongre Tarihi: 18-21 Ekim 2017

 

Bildiriler sempozyum sekretaryasına elektriktesisatkongresi@gmail.com
ve
izmir@emo.org.tr
adreslerini üzerinden elektronik ortamda iletebilir, ayrıntılı bilgi için http://elektriktesisatkongresi.org
adresini ziyaret edebilirsiniz.
Bildirileriyle etkinliğe katkıda bulunanlar ücretsiz olarak delege haklarından faydalanabilecektir.

Daha Fazla Bilgi

 
 

 

 

 

KONGRE KAPSAMINDAKİ SEMPOZYUMLAR

IX. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu

Aydınlatma Türk Milli Komitesi ve TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası işbirliği ile 2001 yılından bu yana iki yılda bir düzenlenen “Ulusal Aydınlatma Sempozyumu”nun dokuzuncusu İzmir’de gerçekleştiriliyor.

III. Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu

Sempozyumda, güç ve enerji sistemlerine yönelik ülkemiz ve dünya ölçeğinde yapılan çalışmalar, kamu ve özel sektör temsilcileri, yerel yöneticiler, araştırmacı ve akademisyenler, sanayiciler, mühendisler ve diğer uzmanlar bir araya getirilerek, sektörle paylaşılacaktır.

IV. Yapı Elektronik Sistemleri Sempozyumu

EMO tarafından beş kez düzenlenmiş olan “Kontrol Otomasyon Sempozyumu” ile ilk kez 2009 yılında Şubemiz tarafından gerçekleştirilen “Elektronik Güvenlik Sistemleri Sempozyumu” aynı başlık altında toplanarak Yapı Elektronik Sistemleri Sempozyumu (YESS) adı altında; iki gün boyunca gerçekleştirilecektir.

Özel Etkinlikler-Oturumlar 

Kongre kapsamında "Endüstri 4.0 Çözüm ve Uygulamaları" başlığı altında özel bir etkinlik düzenlenecektir. Yapılarda Elektrik Tesisatı üst başlığı altında ise "SMM Hizmetleri" ve "Yapı Denetim" başlıkları altına iki özel oturum gerçekleştirilecektir.

 

 

SERGİ BİLGİLERİ 

 

 

 

 

 


 

 

MCS Otomasyon San. Tic. Ltd. Şti. 
YRM OTOMASYON Mühendislik Taah. Elekt. San. ve Tic. A.Ş. SİSEL Mühendislik Elektronik San. ve Tic. A.Ş. HAKAN Elektrik Otomasyon Ltd. Şti. PAVO Tasarım Üretim Elektronik Tic. A.Ş. PARKER Hareket ve Kontrol Sistemleri Tic. Ltd. Şti. 
EMKO Elektronik San. ve Tic. A.Ş. DORUK Otomasyon ve Yazılım San. Tic. A.Ş. ENDOS Elektrik Elektronik Otomasyon San. Tic. Ltd. Şti. AK OTOMASYON  San. ve Tic. Ltd. Şti. OTKON Mühendislik ve Elektrik San. Tic. Ltd. Şti. PROSES Mühendislik San. ve Tic. Ltd. Şti. HANNOVER FAIRS TURKEY Fuarcılık A.Ş. OMRON Electronics Ltd. Şti. WEIDMULLER Elektronik Tic. Ltd. Şti. TURCK Otomasyon Tic. Ltd. Ști. PEPPERL+FUCHS Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti. ASP Otomasyon San. ve Tic. Ltd. Şti. 
SİMEKS Elektrik Elektronik Malzeme San. ve Tic. Ltd. Şti. ROBOSAN OTOMASYON A.Ş. LİMA Endüstriyel Bilgisayar Ltd. Şti. DELTA VANA Kontrol Sistemleri ve Mühendislik San. Tic. A.Ş. IFM Electronic Elektrikli ve Elektronik Aletler İth.İhr.Paz.Tic.Ltd.Şti. EMERSON Process Management Ltd. Şti. 
KUKA ROBOTER CEE GmbH Türkiye Şubesi 
BİLKO Bilgisayar Otomasyon ve Kontrol A.Ş. AKBİL Endüstriyel Kontrol Sistemleri A.Ş.
HALICI Elektronik Telekomünikasyon San.Tic. Ltd. Şti. DANFOSS Otomasyon ve Kontrol Ürünleri    Tic. Ltd. Şti. SCHUNK Intec Bağlama Sistemleri ve Otomasyon San. ve Tic. Ltd. Şti. GLOBAL Elektronik Otomasyon Sistemleri ve Mühendislik Hizm. San. Tic. Ltd. Şti. SMS - Sanayi Malzemeleri Üretim ve Satışı A.Ş. İNTEGROL Entegre Kontrol Sistemleri Ltd. Şti. GEOTEK Otomasyon Tekniği San. ve Tic. Ltd. Şti. DACEL Elektrik-Elektronik Mühendislik Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti. KROHNE OTOMASYON San. ve Tic Ltd. Şti. FEMSAN Elektrik Motorları San. Tic. A.Ş. ALİTEK Teknoloji Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. RETEK Mühendislik Makine San. ve Tic. Ltd.Şti. NACHI Europe GMBH Türkiye Şubesi PHOENİX Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti. GMT Endüstriyel Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti. ODAK Endüstri Kontrol Makina San. Tic. Ltd. Şti. ENTEK Otomasyon Ürünleri San. Tic. A.Ş. YOKOGAWA Turkey Endüstriyel Otomasyon Çözümleri A.Ş. ALTINAY Robot Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.
ROBO Otomasyon Elek. Müh. Enst. Mak. İnş. Taah. Tic. Ltd. Şti. EMF Motor San. ve Tic. A.Ş. 
ENTEK TEKNİK A.Ş. OSKON Elektrik-Elektronik Mak. San. Tic. Ltd. Şti. 
ALTERNATİF Yayıncılık Tanıtım Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti.
GÜNMAK Endüstriyel Alet Pompa ve Otomasyon Sist. San. ve Tic. A.Ş. 
MÜHENDİSLER Elektrik San. Tic. Ltd. Şti. RITTAL Pano Sistemleri Tic. A.Ş. OPKON Optik Elektronik Kontrol San. ve Tic. Ltd. Şti. ELİMKO Elektronik Ltd. Şti. BONFIGLIOLI Güç Aktarma ve Otom. Teknolojileri San.Tic. A.Ş. SAVIOR Kontrol Otomasyon Sistemleri Elektronik San. ve Tic. A.Ş. 
SICK - Sensörler ve İleri Cihazlar Kontrol A.Ş. SCHNEIDER Electric San. ve Tic. A.Ş.
PVD - Proses Vana Donanım San. ve Tic. Ltd. Şti. 
ELİAR Elektronik San. A.Ş. METER Elektronik San. ve Tc. A.Ş. 
TESİS Otomasyon Gıda Müh. Proje San. Tic. Ltd. Şti. SİMGE Endüstriyel Mühendislik San. ve Tic. Ltd. Şti. EGE Endustiyel Kontrol Elektromekanik Sistemler San. Tic. Ltd. Şti. BİLEŞİM Yayıncılık Fuarcılık ve Tanıtım Hizm. San. Tic. A.Ş.
JUMO Ölçü Sistemleri ve Otomasyon
San. ve Tic. Ltd. Şti. STÄUBLI Sanayi Makine ve Aksesuarları Tic. Ltd. Şti. NETES Mühendislik ve Dış Tic. Ltd. Şti. ISRA VISION VİSTEK Yapay Görme ve Otomasyon San. ve Tic. A.Ş. MEDEL Mühendislik ve Elektronik San. Tic. A.Ş. KOLLMORGEN Elsim Elektroteknik A.Ş. ANT Mühendislik San. ve Tic. A.Ş. TEMPA Pano San. ve Tic. A.Ş. 
AB ROTECH (Aktiebolaget Rotech Bursa Serbest Bölge Şubesi) KONTEK Kontrol Teknolojileri ve Otomasyon San. Tic. A.Ş. ESA Elektronik Technology Tic. Ltd. Şti. ROBOTEK Otomasyon Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti. 
GSD - Genel Sistem Dizaynı Mühendislik Bilişim Taahhüt San. ve Tic. A.Ş. SERVO KONTROL Makina Otomasyon Dış Tic. Ltd. Şti. ProsesTÜRK Endüstriyel Otomasyon ve Makina San. Tic. Ltd. Şti. MAGMA Mekatronik Makine San. ve Tic. A.Ş. BGM Mühendislik ve Endüstriyel Uygulamalar San. ve Tic. Ltd. Şti. 
E3 TAM A.Ş. HİDREL Hidrolik Elemanlar San. Tic. A.Ş. 
TESTO Elektronik ve Test Ölçüm Cih. Dış Tic. Ltd. Şti. ÖZDAŞ Mühendislik San. ve Dış Tic. Ltd. Şti. EMAS Elektroteknik Makine San. ve Tic. A.Ş. ABB Elektrik A.Ş.
SEW-EURODRIVE Hareket Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti. BOSCH REXROTH Otomasyon San. ve Tic. A.Ş. MITSUBISHI Electric Turkey Elektrik Ürünleri A.Ş.
SIEMENS San. ve Tic. A.Ş.
KARDEŞ ELEKTRİK San. ve Tic.A.Ş. PINAR Mühendislik San. ve Tic. Ltd. Şti. LEUZE electronic San. ve Tic. Ltd. Şti. 
HKTM - HİDROPAR Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi San. ve Tic. A.Ş. FESTO San. ve Tic. A.Ş.
EKSEN Yayıncılık Fuarcılık Tanıtım Hizm. Ltd. Şti. YASKAWA Turkey Elektrik Tic. Ltd. Şti. HİD-TEK Makina San. ve Tic. Ltd. Şti. WAGO Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti. 
EMİKON Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti. BİLGİ Otomasyon Elektrik ve Elektronik San. Tic. Ltd. Şti. AES-ACAR Endüstriyel Sistemler San.Tic. Ltd. Şti. PILZ Emniyet Otomasyon Ürünleri ve Hizmetleri Tic. Ltd. Şti.
Burada yer alan beyanlar, firmaların kendi beyanlarıdır