ENOSAD Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği
ENOSAD Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği

V. ETUK - Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi Taslak Programı Yayınlandı

 V. ETUK - Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi Taslak Programı Yayınlandı

TASLAK PROGRAM 

 

 

V. Elektrik Tesisat Ulusal Kongresi ve Sergisi

 

18-21 Ekim 2017

Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi

İzmir

 

HAKKINDA

 

 

TARİHÇE

 

 

SERGİ BİLGİLERİ

 

 

SEMPOZYUMLAR

 

 

KATILIM BİLGİLERİ VE KAYIT

 

 

TASLAK PROGRAM İNDİR

 

 

 

 

 

V. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi

 TASLAK PROGRAMI YAYINLANDI

İNDİR

“Akıllı Şehirler-Güvenli Tesisler” temasıyla gerçekleştirilecek olan V. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi’nin taslak programı yayınlandı. İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde 18-21 Ekim 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan V. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi’nin kapsamında yer alan III. Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu, IX. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu ve IV. Yapı Elektronik Sistemleri Sempozyumu ile birlikte düzenleniyor. Kongre, “Endüstri 4.0 Çözüm ve Uygulamaları” başlığı altında özel bir etkinlik, “Yapılarda Elektrik Tesisatı” üst başlığı altında ise "Yapı Denetim" ve "SMM Hizmetleri" konularına ilişkin özel oturumlara ev sahipliği yapacak. 


III. Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu (18-21 Ekim 2017)
Taslak programa göre; III. Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu k
apsamında 18-21 Ekim 2017 tarihlerinde toplamda 13 oturumda toplamda 51 bildiri sunumu gerçekleştirilecek. Alanlarında uzman 4 uluslararası katılım sağlayan çağrılı konuşmacı yer alacakken, 3 uluslararası katılımcı ise "test, koruma ve ölçüm" konularında bildiri sunumu gerçekleştirecek. Uluslararası katılım sağlayanlarla birlikte toplamda 7 çağrılı konuşmacı, "akıllı şebekeler" ve "güneş enerjisi" konularına ilişkin yeni bilisel ve teknolojik gelişmelere ilişkin katılımcıları bilgilendirecek. Sempozyumda ayrıca "yıldırımdan korunma", "patlayıcı ortamlardaki elektrik tesisleri" gibi konularına ilişkin bildiri oturumlarına yer verilecek. Enerji alanında yaşanan teknolojik gelişmelerin irdeleneceği sempozyum, geleceğin "akıllı" şebekelerinin şekillenmesine bilimsel ve teknik katkı sağlayacak.  
 

IX. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu (18-19 Ekim 2017)
Kongre kapsamında Aydınlatma Türk Milli Komitesi işbirliğiyle gerçekleştirilen IX. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu'nun taslak programına göre; 18 ve 19 Ekim 2017 tarihlerinde 7 oturum düzenlenecek. Bu oturumlarda, 23 bildiri sunumun yanı sıra 4 proje sunumu da gerçekleştirilecek. Dialux EVO'ya ilişkin özel bir sunuma da yer verilen sempozyumda, "Aydınlatmada Ölçme ve Değerlendirme" başlıklı özel bir oturum da düzenlenecek. Aydınlatma konusunda yaşanan bilimsel ve teknolojik gelişmelere yer verilen sempozyum "Akıllı Şehirler ve Aydınlatma" temasıyla gerçekleştiriliyor. Sempozyumda "aydınlatma otomasyonu", "akıllı aydınlatma", "varlık algılama sensörleri" ve "iletişim protokolleri" gibi konulara ilişkin bildiri ve proje sunumları gerçekleştirilecek. Teorik bilgilerin yanında uygulama deneyimlerinin de aktarılacağı sempozyumda, sokak aydınlatmalarının iyileştirilmesi, kayıp ve kesintilerin akıllı sistemlerle engellenmesine ilişkin bildiriler yer alacak.

 

IV. Yapı Elektronik Sistemleri Sempozyumu (21 Ekim 2017)
Kongre kapsamında düzenlenen IV. Yapı Elektronik Sistemleri Sempozyumu'nda ise 4 oturumda 17 bildiri sunumu gerçekleştirilecek. EMO'nun Yapı Elektronik Sistemlerine ilişkin çalışmalarının yanı sıra mevzuat değişiklikleri de değerlendirilecek. Mevzuattan kaynaklanan ve uygulama ortaya çıkan sorunların çözümüne ilişkin önerilerin yer alacağı bildirilerin yanı sıra, "akıllı binalara" ilişkin yeni teknolojilere ve uygulamalara ilişkin bildiriler de yer alacak.  "Yangın algılama ve uyarma sistemleri", "bina işletim sistemleri" gibi konuların yanı sıra otoparklardaki "akıllı" havalandırma sistemleri gibi farklı konuların işleneceği sempozyumda, akıllı binalardaki veri merkezilerine ilişkin bildiriler de yer alacak. Teknolojik gelişmelerin ve yeni uygulamaların bir arada sunulacağı sempozyum, geleceğin "akıllı" binalarına ışık tutacak. 

"Endüstri 4.0 Çözüm ve Uygulamaları” Özel Etkinlik (20 Ekim 2017)
Kongre kapsamında düzenlenen özel etkinlikte gerçekleştirilecek 3 farklı oturumda 16 çağrılı konuşmacı sunumlarını gerçekleştirilecek. Endüstri 4.0 kapsamında uygulama geliştiren uluslararası kurum, kuruluş ve firmaların temsilcilerinin yanı sıra, geliştirilen çözümlerin uygulamacısı kurum ve kuruluşlarının temsilcilerin de yer alacağı etkinlikte, teknolojik gelişmelerin gelecekte üretim modellerini ve yaşamı nasıl şekillendireceği irdelenecek. "Geleceğin fabrikaları ve yapay zeka", "makinelerin dijitalleşmesi ve robotlar", "nesnelerin interneti", "makineler arası iletişim", "enerji sektöründe dijitalleşme ve akıllı şebekeler", "akıllı kent ve trafik uygulamaları" gibi konuların yanı sıra Endüstri 4.0 uygulamalarının yaratacağı ekonomik ve sosyal değişim de irdelenecek. Etkinlik kapsamında geleceğin üretim yöntemleri ve dijital ekonomide emeğin ve mühendisin rolüne ilişkin sunumlar da gerçekleştirilecek. 

"Yapılarda Elektrik Tesisatı" Özel Oturumları (21 Ekim 2017)
Kongre kapsamında "Yapılarda Elektrik Tesisatı" üst bağlığı altında düzenlenen "Yapı Denetim" ve "Serbest Müşavir Mühendislik (SMM) Hizmetleri" konularındaki özel oturumlar ise 21 Ekim 2017 tarihinde düzenlenecek. "Yapı Denetim Süreci ve Elektrik Tesislerinin Denetim Sorunları" başlıklı oturumda yapı denetime ilişkin sorunlara çözüm önerileri geliştirilmesi hedeflenirken, "Elektrik Tesislerinin Proje ve Kabul Süreçlerinde Yaşanan Sorunlar / Çözüm Önerileri" oturumda, SMM hizmetlerini yürüten EMO üyelerinin karşılaştığı sorunlar irdelenecek. Yapı Bilgi Modellemesi'ne ilişkin bir oturumunun da düzenleneceği etkinlikte, "Yapı Elektrik, Elektronik Mühendisliği Hizmetlerinin Geliştirilmesine Yönelik Öneriler" başlığı altında bir de forum gerçekleştirilecek. Forumla yapılarda elektrik tesisatlarına ilişkin hizmet üreten mühendislerin görüşleri alınarak, bu alana ilişkin mühendislik hizmetlerinin geliştirilmesine katkı sağlanması hedefleniyor. 


Sergi ve Müze
Kongre ile eşzamanlı gerçekleştirilecek sergide, ulusal ve uluslararası ölçekli sektörel firmalar yeni teknoloji ve hizmetlerini tanıtacaklar. Elektrik, elektronik, enerji, otomasyon, aydınlatma alanında faaliyet gösteren profesyonellerinin katılacağı etkinlikte, bu alanda faaliyet gösteren firmalar da sergi alanında ürün ve hizmetlerini tanıtacak. Alanda faaliyet gösteren veya bu sektörlerden ekipman ve malzeme gereksinimi olan firmalar arasında iletişim olanağı yaratan sergide, kablo, şalter, devre kesici, elektrik pano, trafolar, otomasyon, yangın ve güvenlik ekipmanlarından, veri merkezi ve bina kontrol sistemlerine varıncaya kadar geniş bir ürün yelpazesi yer alacak. Sektörel yayın kuruluşları da standlarıyla sergide yer alacak. Yeni teknolojilerin yanı sıra tarihi niteliği olan ve kilometre taşı sayılabilecek cihazlar ve teknolojiler ise Elektrik Müzesi’nde sergilenecek
 

 

 

 

 

SERGİ BİLGİLERİ 

 

 

 

MCS Otomasyon San. Tic. Ltd. Şti. 
YRM OTOMASYON Mühendislik Taah. Elekt. San. ve Tic. A.Ş. SİSEL Mühendislik Elektronik San. ve Tic. A.Ş. HAKAN Elektrik Otomasyon Ltd. Şti. PAVO Tasarım Üretim Elektronik Tic. A.Ş. PARKER Hareket ve Kontrol Sistemleri Tic. Ltd. Şti. 
EMKO Elektronik San. ve Tic. A.Ş. DORUK Otomasyon ve Yazılım San. Tic. A.Ş. ENDOS Elektrik Elektronik Otomasyon San. Tic. Ltd. Şti. AK OTOMASYON  San. ve Tic. Ltd. Şti. OTKON Mühendislik ve Elektrik San. Tic. Ltd. Şti. PROSES Mühendislik San. ve Tic. Ltd. Şti. HANNOVER FAIRS TURKEY Fuarcılık A.Ş. OMRON Electronics Ltd. Şti. WEIDMULLER Elektronik Tic. Ltd. Şti. TURCK Otomasyon Tic. Ltd. Ști. PEPPERL+FUCHS Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti. ASP Otomasyon San. ve Tic. Ltd. Şti. 
SİMEKS Elektrik Elektronik Malzeme San. ve Tic. Ltd. Şti. ROBOSAN OTOMASYON A.Ş. LİMA Endüstriyel Bilgisayar Ltd. Şti. DELTA VANA Kontrol Sistemleri ve Mühendislik San. Tic. A.Ş. IFM Electronic Elektrikli ve Elektronik Aletler İth.İhr.Paz.Tic.Ltd.Şti. EMERSON Process Management Ltd. Şti. 
KUKA ROBOTER CEE GmbH Türkiye Şubesi 
BİLKO Bilgisayar Otomasyon ve Kontrol A.Ş. AKBİL Endüstriyel Kontrol Sistemleri A.Ş.
HALICI Elektronik Telekomünikasyon San.Tic. Ltd. Şti. DANFOSS Otomasyon ve Kontrol Ürünleri    Tic. Ltd. Şti. SCHUNK Intec Bağlama Sistemleri ve Otomasyon San. ve Tic. Ltd. Şti. GLOBAL Elektronik Otomasyon Sistemleri ve Mühendislik Hizm. San. Tic. Ltd. Şti. SMS - Sanayi Malzemeleri Üretim ve Satışı A.Ş. İNTEGROL Entegre Kontrol Sistemleri Ltd. Şti. GEOTEK Otomasyon Tekniği San. ve Tic. Ltd. Şti. DACEL Elektrik-Elektronik Mühendislik Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti. KROHNE OTOMASYON San. ve Tic Ltd. Şti. FEMSAN Elektrik Motorları San. Tic. A.Ş. ALİTEK Teknoloji Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. RETEK Mühendislik Makine San. ve Tic. Ltd.Şti. NACHI Europe GMBH Türkiye Şubesi PHOENİX Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti. GMT Endüstriyel Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti. ODAK Endüstri Kontrol Makina San. Tic. Ltd. Şti. ENTEK Otomasyon Ürünleri San. Tic. A.Ş. YOKOGAWA Turkey Endüstriyel Otomasyon Çözümleri A.Ş. ALTINAY Robot Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.
ROBO Otomasyon Elek. Müh. Enst. Mak. İnş. Taah. Tic. Ltd. Şti. EMF Motor San. ve Tic. A.Ş. 
ENTEK TEKNİK A.Ş. OSKON Elektrik-Elektronik Mak. San. Tic. Ltd. Şti. 
ALTERNATİF Yayıncılık Tanıtım Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti.
GÜNMAK Endüstriyel Alet Pompa ve Otomasyon Sist. San. ve Tic. A.Ş. 
MÜHENDİSLER Elektrik San. Tic. Ltd. Şti. RITTAL Pano Sistemleri Tic. A.Ş. OPKON Optik Elektronik Kontrol San. ve Tic. Ltd. Şti. ELİMKO Elektronik Ltd. Şti. BONFIGLIOLI Güç Aktarma ve Otom. Teknolojileri San.Tic. A.Ş. SAVIOR Kontrol Otomasyon Sistemleri Elektronik San. ve Tic. A.Ş. 
SICK - Sensörler ve İleri Cihazlar Kontrol A.Ş. SCHNEIDER Electric San. ve Tic. A.Ş.
PVD - Proses Vana Donanım San. ve Tic. Ltd. Şti. 
ELİAR Elektronik San. A.Ş. METER Elektronik San. ve Tc. A.Ş. 
TESİS Otomasyon Gıda Müh. Proje San. Tic. Ltd. Şti. SİMGE Endüstriyel Mühendislik San. ve Tic. Ltd. Şti. EGE Endustiyel Kontrol Elektromekanik Sistemler San. Tic. Ltd. Şti. BİLEŞİM Yayıncılık Fuarcılık ve Tanıtım Hizm. San. Tic. A.Ş.
JUMO Ölçü Sistemleri ve Otomasyon
San. ve Tic. Ltd. Şti. STÄUBLI Sanayi Makine ve Aksesuarları Tic. Ltd. Şti. NETES Mühendislik ve Dış Tic. Ltd. Şti. ISRA VISION VİSTEK Yapay Görme ve Otomasyon San. ve Tic. A.Ş. MEDEL Mühendislik ve Elektronik San. Tic. A.Ş. KOLLMORGEN Elsim Elektroteknik A.Ş. ANT Mühendislik San. ve Tic. A.Ş. TEMPA Pano San. ve Tic. A.Ş. 
AB ROTECH (Aktiebolaget Rotech Bursa Serbest Bölge Şubesi) KONTEK Kontrol Teknolojileri ve Otomasyon San. Tic. A.Ş. ESA Elektronik Technology Tic. Ltd. Şti. ROBOTEK Otomasyon Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti. 
GSD - Genel Sistem Dizaynı Mühendislik Bilişim Taahhüt San. ve Tic. A.Ş. SERVO KONTROL Makina Otomasyon Dış Tic. Ltd. Şti. ProsesTÜRK Endüstriyel Otomasyon ve Makina San. Tic. Ltd. Şti. MAGMA Mekatronik Makine San. ve Tic. A.Ş. BGM Mühendislik ve Endüstriyel Uygulamalar San. ve Tic. Ltd. Şti. 
E3 TAM A.Ş. HİDREL Hidrolik Elemanlar San. Tic. A.Ş. 
TESTO Elektronik ve Test Ölçüm Cih. Dış Tic. Ltd. Şti. ÖZDAŞ Mühendislik San. ve Dış Tic. Ltd. Şti. EMAS Elektroteknik Makine San. ve Tic. A.Ş. ABB Elektrik A.Ş.
SEW-EURODRIVE Hareket Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti. BOSCH REXROTH Otomasyon San. ve Tic. A.Ş. MITSUBISHI Electric Turkey Elektrik Ürünleri A.Ş.
SIEMENS San. ve Tic. A.Ş.
KARDEŞ ELEKTRİK San. ve Tic.A.Ş. PINAR Mühendislik San. ve Tic. Ltd. Şti. LEUZE electronic San. ve Tic. Ltd. Şti. 
HKTM - HİDROPAR Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi San. ve Tic. A.Ş. FESTO San. ve Tic. A.Ş.
EKSEN Yayıncılık Fuarcılık Tanıtım Hizm. Ltd. Şti. YASKAWA Turkey Elektrik Tic. Ltd. Şti. HİD-TEK Makina San. ve Tic. Ltd. Şti. WAGO Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti. 
EMİKON Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti. BİLGİ Otomasyon Elektrik ve Elektronik San. Tic. Ltd. Şti. AES-ACAR Endüstriyel Sistemler San.Tic. Ltd. Şti. PILZ Emniyet Otomasyon Ürünleri ve Hizmetleri Tic. Ltd. Şti.
Burada yer alan beyanlar, firmaların kendi beyanlarıdır