ENOSAD Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği
ENOSAD Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği

XVI. Otomatik Kontrol Semineri ve Sergisi, 24-26 Nisan 2019, Adana

 

XVI. Otomatik Kontrol Semineri ve Sergisi, TMMOB Makina Mühendisleri Odası ve Elektrik Mühendisleri Odası Adana Şubeleri, Çukurova Üniversitesi, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile birlikte 24-26 Nisan 2019 tarihlerinde Hacı Sabancı Organize Sanayi Müdürlüğü’ nde düzenlenecektir. 

Her iki yılda bir yapılması gelenekselleştirilmiş otomatik kontrol seminer ve sergilerinin 16.sı bu yıl TMMOB Makina (MMO) ve Elektrik (EMO) Mühendis Odaları Adana Şubeleri ile Çukurova ve Adana Bilim ve Teknoloji Üniversiteleri tarafından ortaklaşa düzenlenmektedir.

Amaç: Otomatik Kontrol ve sanayi uygulamaları konularında çalışan, üreten ilgili teknik eleman, mühendis, yönetici ve bilim insanlarının aralarında bilgi – deneyim paylaşacakları bir iletişim ve etkileşim ortamını sağlamaktır.

Kapsam: Otomatik Kontrol ve sanayi uygulamaları, Endüstriyel Otomasyon ve bileşenleri içeriğine uygun olacak konular işlenecektir.

Bildiri Konuları:

·         Sistem Tanılama, Modelleme ve Optimizasyon

·         Proses Saha Elemanları
   (Seviye, Debi, Akış, Basınç, Sıcaklık, Hız, Yük, Sayıcı Uygulamaları, Analitik Saha Elemanları)

·         Konum Algılayıcılar

·         Otomasyonda Motorlar ve Motor Kontrol Sistemleri

·         Mikro işlemcili Kontrol Sistemleri

·         Çeviriciler

·         Taşınabilir Test Ölçü Cihazları

·         Yapay Zekâ Uygulamaları

·         Nesnelerin İnterneti / Endüstri 4.0 Uygulamaları

·         Robot Uygulamaları

·         Kablosuz Saha Otomasyonu

·         Lojistik Otomasyonu

·         Gaz Kontrol Sistemleri

·         Biyomedikal Uygulamalar

·         Makinalarda Güvenlik Kriterleri ve Otomasyonu

·         Enerji ve Güç Sistemlerinin Kontrolü

·         Çevre Otomasyonu

·         Ulaşım Teknolojileri Otomasyonu

·         Ağ Tabanlı Kontrol Sistem Uygulamaları

·         Tarım ve Hayvancılıkta Otomasyon Uygulamaları

·         Diğer Otomasyon Uygulamaları

Etkinlik için bildiri gönderimi: eok-adana@mmo.org.tr ; okss.adana@gmail.com

Bildirilerin Tam Metinlerinin Gönderilmesi için son tarih: 15 Mart 2019

Bildiri Şablonunu indirmek için TIKLAYINIZ


Seminer Sekreterya

Ali ŞENYILMAZ
TMMOB Makina Mühendisleri Odası Adana Şube 

Tel: (+90) 322 2326420   Faks: (+90) 322 2326419

Kamil BAHÇECİ
TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Adana Şube

Tel: (+90) 322 4583838   Faks: (+90) 322 4582450

Dr. Öğr. Üyesi Mehmet İlteriş SARIGEÇİLİ
Çukurova Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü

Email: 
msarigecili@cu.edu.tr

Tel:+90-322-3386084 Dahili: 2724 Fax:+90-322-3386126


İndirebileceğiniz Dosyalar:  
OKS_AFİŞ_2019 (Güncel).pdf

 

 

EMERSON Process Management Ltd. Şti. 
MCS Otomasyon San. Tic. Ltd. Şti. 
YRM OTOMASYON Mühendislik Taah. Elekt. San. ve Tic. A.Ş. SİSEL Mühendislik Elektronik San. ve Tic. A.Ş. HAKAN Elektrik ve Enerji Sistemleri San.Tic. Ltd.Şti. PAVO Tasarım Üretim Elektronik Tic. A.Ş. PARKER Hareket ve Kontrol Sistemleri Tic. Ltd. Şti. 
EMKO Elektronik San. ve Tic. A.Ş. DORUK Otomasyon ve Yazılım San. Tic. A.Ş. AK OTOMASYON  San. ve Tic. Ltd. Şti. OTKON Mühendislik ve Elektrik San. Tic. Ltd. Şti. PROSES Mühendislik San. ve Tic. Ltd. Şti. HANNOVER FAIRS TURKEY Fuarcılık A.Ş. OMRON Electronics Ltd. Şti. WEIDMULLER Elektronik Tic. Ltd. Şti. TURCK Otomasyon Tic. Ltd. Ști. PEPPERL+FUCHS Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti. ASP Otomasyon San. ve Tic. Ltd. Şti. 
ROBOSAN OTOMASYON A.Ş. ADVANTECH TURKEY Teknoloji A.Ş. DELTA VANA Kontrol Sistemleri ve Mühendislik San. Tic. A.Ş. BİLKO Bilgisayar Otomasyon ve Kontrol A.Ş. AKBİL Endüstriyel Kontrol Sistemleri A.Ş.
HALICI Elektronik Telekomünikasyon San.Tic. Ltd. Şti. DANFOSS Otomasyon ve Kontrol Ürünleri    Tic. Ltd. Şti. SCHUNK Intec Bağlama Sistemleri ve Otomasyon San. ve Tic. Ltd. Şti. GLOBAL Mekatronik Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti. SMS - Sanayi Malzemeleri Üretim ve Satışı A.Ş. İNTEGROL Entegre Kontrol Sistemleri Ltd. Şti. GEOTEK Otomasyon Tekniği San. ve Tic. Ltd. Şti. DACEL Elektrik-Elektronik Mühendislik Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti. KROHNE OTOMASYON San. ve Tic. Ltd. Şti. FEMSAN Elektrik Motorları San. Tic. A.Ş. DOSTEL Otomasyon Elektrik Elektronik San. Tic. Ltd. Şti. NACHI Europe GMBH Türkiye Şubesi PHOENİX CONTACT Elektronik Tic. Ltd. Şti. GMT Endüstriyel Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti. SİMTEKNO Endüstriyel Ürünler San. Tic. Ltd. Şti. ALTINAY Robot Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.
KONTEK Kontrol Teknolojileri ve Otomasyon San. Tic. A.Ş. ROBO Otomasyon Müh. Elek. Mak. San. ve Tic. A.Ş. EMF Motor San. ve Tic. A.Ş. 
ENTEK TEKNİK A.Ş. OSKON Elektrik-Elektronik Mak. San. Tic. Ltd. Şti. 
ALTERNATİF Yayıncılık Tanıtım Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti.
EMAS Elektroteknik Makine San. ve Tic. A.Ş. GÜNMAK Endüstriyel Alet Pompa ve Otomasyon Sistemleri San. ve Tic. A.Ş. 
YOKOGAWA Turkey Endüstriyel Otomasyon Çözümleri A.Ş. SIEMENS San. ve Tic. A.Ş.
MÜHENDİSLER Elektrik San. Tic. Ltd. Şti. KUKA CEE GmbH Merkezi Avusturya İstanbul Merkez Şubesi
RITTAL Pano Sistemleri Tic. A.Ş. OPKON Optik Elektronik Kontrol San. ve Tic. Ltd. Şti. BOSCH REXROTH Otomasyon San. ve Tic. A.Ş. PROMEDA Elektrik ve Aydınlatma Malzemeleri Tic. ve San. Ltd. Şti. ELİMKO Elektronik Ltd. Şti. LİMA Endüstriyel Bilgisayar Hiz. ve Tic. Ltd. Şti. SAVIOR Kontrol Otomasyon Sistemleri Elektronik San. ve Tic. A.Ş. 
SICK - Sensörler ve İleri Cihazlar Kontrol A.Ş. SCHNEIDER Electric San. ve Tic. A.Ş.
PVD - Proses Vana Donanım San. ve Tic. Ltd. Şti. 
ELİAR Elektronik San. A.Ş. METER Elektronik San. ve Tc. A.Ş. 
SİMGE Endüstriyel Mühendislik San. ve Tic. Ltd. Şti. EGE Endüstriyel Kontrol A.Ş. BİLEŞİM Yayıncılık Fuarcılık ve Tanıtım Hizm. San. Tic. A.Ş.
JUMO Ölçü Sistemleri ve Otomasyon
San. ve Tic. Ltd. Şti. STÄUBLI Sanayi Makine ve Aksesuarları Tic. Ltd. Şti. NETES Mühendislik ve Dış Tic. A.Ş. ISRA VISION Yapay Görme ve Otomasyon San. ve Tic. A.Ş. MEDEL Mühendislik ve Elektronik San. Tic. A.Ş. ANT Mühendislik San. ve Tic. A.Ş. TEMPA Pano San. ve Tic. A.Ş. 
AB ROTECH (Aktiebolaget Rotech Bursa Serbest Bölge Şubesi) ROBOTEK Otomasyon Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti. 
GSD - GENEL SİSTEM DİZAYNI Mühendislik Bilişim Taahhüt San. ve Tic. A.Ş. FESTO San. ve Tic. A.Ş.
SERVO KONTROL Makina Otomasyon Dış Tic. Ltd. Şti. ProsesTÜRK Endüstriyel Otomasyon ve Makina San. Tic. Ltd. Şti. ENTEK Otomasyon Ürünleri San. Tic. A.Ş. MAGMA Mekatronik Makine San. ve Tic. A.Ş. BGM Mühendislik ve Endüstriyel Uygulamalar San. ve Tic. Ltd. Şti. 
E3TAM A.Ş. EATON Elektrik Tic. Ltd. Şti. HİDREL Hidrolik Elemanlar San. Tic. A.Ş. 
TESTO Elektronik ve Test Ölçüm Cih. Dış Tic. Ltd. Şti. ÖZDAŞ Mühendislik San. ve Dış Tic. Ltd. Şti. OKSİTEM Otomasyon Kontrol Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti. SRDR Mühendislik San ve Tic A.Ş.   (SRDR Robotik) ABB Elektrik A.Ş.
SEW-EURODRIVE Hareket Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti. MITSUBISHI Electric Turkey Elektrik Ürünleri A.Ş.
KARDEŞ ELEKTRİK San. ve Tic.A.Ş. PINAR Mühendislik San. ve Tic. Ltd. Şti. IFM Electronic Elektrikli ve Elektronik Aletler İth.İhr.Paz.Tic.Ltd.Şti. OPTİMUM Süreç Tasarımı ve Uygulamaları San. ve Tic. Ltd. Şti. LEUZE electronic San. ve Tic. Ltd. Şti. 
HKTM - HİDROPAR Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi San. ve Tic. A.Ş. EKSEN Yayıncılık Fuarcılık Tanıtım Hizm. Ltd. Şti. YASKAWA Turkey Elektrik Tic. Ltd. Şti. HİD-TEK Makina San. ve Tic. Ltd. Şti. WAGO Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti. 
EMİKON Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti. BİLGİ Otomasyon San. Tic. A.Ş. AES-ACAR Endüstriyel Sistemler San. ve Tic. A.Ş. PILZ Emniyet Otomasyon Ürünleri ve Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. KLEMSAN Elektrik Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Burada yer alan beyanlar, firmaların kendi beyanlarıdır