ENOSAD Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği
ENOSAD Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği

ST Endüstri Zirveleri Ekim 2019'da Gerçekleşti


1-2-3 Ekim 2019 tarihlerinde
“5. ROBOT YATIRIMLARI ZİRVESİ ve SERGİSİ” & 2. ENDÜSTRİ 4.0 UYGULAMALARI ZİRVESİ ve SERGİSİ” ile,
22-23-24 Ekim 2019 tarihlerinde
“PROSES ZİRVESİ ve SERGİSİ” ile “ENERJİSİNİ ÜRETEN FABRİKALAR ZİRVESİ ve SERGİSİ”
WOW Convention Center, Yeşilköy-İstanbul’ da gerçekleşti.

1-2-3 Ekim 2019 tarihlerinde WOW Convention Center, Yeşilköy-İstanbul’ da eş zamanlı gerçekleşen
“5. ROBOT YATIRIMLARI ZİRVESİ ve SERGİSİ” & 2. ENDÜSTRİ 4.0 UYGULAMALARI ZİRVESİ ve SERGİSİ” nde “Endüstri 4.0’ a Muhalefet Etsek Ne Olur?” konulu ENOSAD paneli yapıldı.

ENOSAD Başkan Yardımcısı Dr. Hüseyin Halıcı moderatörlüğünde, PILZ Türkiye Genel Müdürü Yavuz Çopur, FESTO Türkiye Genel Müdürü Osman Türüdü, ENTEK OTOMASYON Genel Müdürü Sami Özkan Dibek ve SCHNEIDER ELECTRIC Endüstri İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Esin Gül panelde konuşmacı olarak yer aldılar.

“PROSES ZİRVESİ ve SERGİSİ” ile “ENERJİSİNİ ÜRETEN FABRİKALAR ZİRVESİ ve SERGİSİ” ise 22-23-24 Ekim 2019 tarihlerinde WOW Convention Center’ da eş zamanlı gerçekleşti.

“PROSES ZİRVESİ ve SERGİSİ” nde 22 Ekim 2019 tarihinde “Proses’te Dijital Dönüşüm Uygulamaları’ konulu ENOSAD paneli yapıldı. ENOSAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Akademik Kurul Başkanı Hasan Terzioğlu moderatörlüğünde gerçekleşen panelde SMS-TORK Ar-Ge & Fabrika Müdürü Dr. Yaşar Mutlu,  EMERSON Çözüm Satış Lideri Emre Gökdemir, ENTEK OTOMASYON IoT Satış Müdürü Hakan Mete ve HONEYWELL PMC – Orta Avrupa Genel Müdürü Kadir Yılmazoğlu konuşmacı olarak yer aldılar.    

 

“ENERJİSİNİ ÜRETEN FABRİKALAR ZİRVESİ ve SERGİSİ” nde 23 Ekim 2019 tarihinde “Fabrikalarda Örnek Enerji Verimliliği Uygulamaları” konulu panel yapıldı. Moderatörlüğünü MÜSİAD Enerji Sektör Kurul Başkan Yardımcısı Altuğ Karataş’ın üstlendiği panelde ENOSAD Başkanı ve EMF Motor Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Kayakıran’ ın yanı sıra ARÇELİK Enerji Uzmanı Fatih Memiş, AK GIDA Enerji Proje Müdürü Erdal Yılmaz, ASAŞ ALÜMİNYUM Enerji Otomasyon Müdürü Hasan Basri Taşkın ve TOYOTETSU Enerji Yönetim Sorumlusu Onur Bademci yer aldı. Panelde ENOSAD Başkanı Hasan Basri Kayakıran senkron tork motor uygulamalarını anlattı. .

EMERSON Process Management Ltd. Şti. 
MCS Otomasyon San. Tic. Ltd. Şti. 
YRM OTOMASYON Mühendislik Taah. Elekt. San. ve Tic. A.Ş. SİSEL Mühendislik Elektronik San. ve Tic. A.Ş. HAKAN Elektrik ve Enerji Sistemleri San.Tic. Ltd.Şti. AKIM METAL San. ve Tic. A.Ş. DELTA GREENTECH Elektronik San. Ltd. Şti. NETES Mühendislik ve Dış Tic. A.Ş. AB MARKET Elektrik Otomasyon San. ve Dış Tic. A.Ş. PARKER Hareket ve Kontrol Sistemleri Tic. Ltd. Şti. 
EMKO Elektronik San. ve Tic. A.Ş. DORUK Otomasyon ve Yazılım San. Tic. A.Ş. AK OTOMASYON  San. ve Tic. Ltd. Şti. DIGITERRA TEKNOLOJİ A.Ş. OTKON Mühendislik ve Elektrik San. Tic. Ltd. Şti. PROSES Mühendislik San. ve Tic. Ltd. Şti. HANNOVER FAIRS TURKEY Fuarcılık A.Ş. OMRON Electronics Ltd. Şti. WEIDMULLER Elektronik Tic. Ltd. Şti. TURCK Otomasyon Tic. Ltd. Ști. PEPPERL+FUCHS Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti. ASP Otomasyon A.Ş. 
ROBOSAN OTOMASYON A.Ş. DELTA VANA Kontrol Sistemleri ve Mühendislik San. Tic. A.Ş. BİLKO Bilgisayar Otomasyon ve Kontrol A.Ş. AKBİL Endüstriyel Kontrol Sistemleri A.Ş.
HALICI Elektronik Telekomünikasyon San.Tic. Ltd. Şti. ROCKWELL Otomasyon Tic. A.Ş. DANFOSS Otomasyon ve Kontrol Ürünleri    Tic. Ltd. Şti. SCHUNK Intec Bağlama Sistemleri ve Otomasyon San. ve Tic. Ltd. Şti. SMS - Sanayi Malzemeleri Üretim ve Satışı A.Ş. İNTEGROL Entegre Kontrol Sistemleri Ltd. Şti. ANOT Endüstri ve Tic. A.Ş. DACEL Elektrik-Elektronik Mühendislik Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti. FEMSAN Elektrik Motorları San. Tic. A.Ş. DOSTEL Otomasyon Elektrik Elektronik San. Tic. Ltd. Şti. NACHI Europe GMBH Türkiye Şubesi PHOENIX CONTACT Elektronik Tic. Ltd. Şti. GMT Endüstriyel Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti. SİMTEKNO Endüstriyel Ürünler San. Tic. Ltd. Şti. ALTINAY Robot Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.
TEZMAKSAN Robot ve Otomasyon Teknolojileri San. Tic. A.Ş. KONTEK Kontrol Teknolojileri ve Otomasyon San. Tic. A.Ş. MURR ELEKTRONİK San. ve Tic. Ltd. Şti. ROBO Otomasyon Müh. Elek. Mak. San. ve Tic. A.Ş. EMF Motor San. ve Tic. A.Ş. 
BOSCH REXROTH Otomasyon San. ve Tic. A.Ş. ENTEK TEKNİK A.Ş. OSKON Elektrik-Elektronik Mak. San. Tic. Ltd. Şti. 
ALTERNATİF Yayıncılık Tanıtım Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti.
EMAS Elektroteknik Makine San. ve Tic. A.Ş. TEKNOWATT Akıllı Makine ve Otomasyon  Sis. San. ve Tic. A.Ş. GÜNMAK Endüstriyel Alet Pompa ve Otomasyon Sistemleri San. ve Tic. A.Ş. 
IAS Bilgi İşlem Danışmanlık San. ve Tic. A.Ş. SIEMENS San. ve Tic. A.Ş.
MÜHENDİSLER Elektrik San. Tic. Ltd. Şti. KUKA CEE GmbH Merkezi Avusturya İstanbul Merkez Şubesi
RITTAL Pano Sistemleri Tic. A.Ş. OPKON Optik Elektronik Kontrol San. ve Tic. A.Ş. KPI Automation Endüstriyel Otomasyon Sistemleri Tic. San. Ltd. Şti. VAT ENERJİ Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş. ELİMKO Elektronik Ltd. Şti. LİMA Endüstriyel Bilgisayar Hiz. ve Tic. Ltd. Şti. DMY Elektrik Otomasyon Aydınlatma San. ve Tic. A.Ş.
SICK - Sensörler ve İleri Cihazlar Kontrol A.Ş. SCHNEIDER Electric San. ve Tic. A.Ş.
PVD - Proses Vana Donanım San. ve Tic. Ltd. Şti. 
ADVANTECH TURKEY Teknoloji A.Ş. ELİAR Elektronik San. A.Ş. METER Elektronik San. ve Tc. A.Ş. 
SEW-EURODRIVE Hareket Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti. EGE Endüstriyel Kontrol Elektromekanik San. ve Tic. A.Ş. JUMO Ölçü Sistemleri ve Otomasyon
San. ve Tic. Ltd. Şti. STÄUBLI Sanayi Makine ve Aksesuarları Tic. Ltd. Şti. MEDEL Mühendislik ve Elektronik San. Tic. A.Ş. ANT Mühendislik San. ve Tic. A.Ş. TEMPA Pano San. ve Tic. A.Ş. 
ROBOTEK Otomasyon Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti. 
GSD - GENEL SİSTEM DİZAYNI Mühendislik Bilişim Taahhüt San. ve Tic. A.Ş. FESTO San. ve Tic. A.Ş.
BAUMÜLLER Motor Kontrol Sistem San. Tic. Ltd. Şti. SERVO KONTROL Makina Otomasyon Dış Tic. Ltd. Şti. ProsesTÜRK Endüstriyel Otomasyon ve Makina San. Tic. Ltd. Şti. ENTEK Otomasyon Ürünleri San. Tic. A.Ş. ENKO TEKNİK Elektrik Makina ve Kontrol Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti. BGM Mühendislik ve Endüstriyel Uygulamalar San. ve Tic. Ltd. Şti. 
E3TAM A.Ş. EATON Elektrik Tic. Ltd. Şti. HİDREL Hidrolik Elemanlar San. Tic. A.Ş. 
ÖZDAŞ Mühendislik San. ve Dış Tic. Ltd. Şti. OKSİTEM Otomasyon Kontrol Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti. ABB Elektrik A.Ş.
MITSUBISHI ELECTRIC Turkey Elektrik Ürünleri A.Ş.
KARDEŞ ELEKTRİK San. ve Tic.A.Ş. ifm electronic Elektrikli ve Elektronik Aletler İth.İhr.Paz.Tic.Ltd.Şti. OPTİMUM Süreç Tasarımı ve Uygulamaları San. ve Tic. Ltd. Şti. FANUC Turkey Endüstriyel Otomasyon Tic. Ltd. Şti. LEUZE electronic San. ve Tic. Ltd. Şti. 
HKTM - HİDROPAR Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi San. ve Tic. A.Ş. EKSEN Yayıncılık Fuarcılık Tanıtım Hizm. Ltd. Şti. YASKAWA Turkey Elektrik Tic. Ltd. Şti. SMC Turkey Otomasyon A.Ş. HİD-TEK Makina San. ve Tic. Ltd. Şti. WAGO Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti. 
EMİKON Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti. BİLGİ Otomasyon San. Tic. A.Ş. AES - ACAR Endüstriyel Sistemler San. ve Tic. A.Ş. KLEMSAN Elektrik Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Makine Sanayii Sektör Platformu
 
Makine Sanayii Sektörü Platformu Üyesidir
Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu MAKFED Üyesidir
International Federation of Robotics ifr Üyesidir