ENOSAD Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği
ENOSAD Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği

WIN EURASIA Fuarı, 10 - 13 Kasım 2021 tarihlerinde Tüyap’ ta gerçekleşti.

WIN EURASIA, “Endüstriyel Dönüşüm” temasıyla Türkiye’nin ilk Hibrit Sanayi Fuarı olarak 10-13 Kasım 2021 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’ nde gerçekleşti

Hannover Fairs Turkey tarafından düzenlenen Avrasya’nın lider sanayi fuarı WIN EURASIA Hybrid, 10 Kasım’da yapılan açılış töreniyle başladı. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Eş Genel Müdürleri Alexander Kühnel ve Annika Klar, Deutsche Messe AG Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Jochen Köckler, TİM Başkanı İsmail Gülle ve MAKFED Başkan Yardımcısı Sefa Targıt’ın katılımıyla gerçekleşen açılış töreninde, fuarın Türkiye sanayisindeki önemli yeri bir kez daha vurgulandı.

İki yıl aradan sonra yeniden imalat sektörünü bir araya getiren ve Türkiye’de yapılan ilk hibrit sanayi fuarı olan WIN EURASIA Hybrid, fiziksel ortamın yanı sıra fuarın dijital platformunda da katılımcı firmaları ziyaretçilerle buluşturdu. “Endüstriyel Dönüşüm” teması altında gerçekleşen ve imalat sektörünün en son teknoloji ürünlerini tanıtma fırsatı bulduğu fuarda, Türkiye imalat sanayi için önemli iş birliği ve ihracat anlaşmaları yapıldı.

Konferansların da dijital ortama taşındığı fuarda, konuşmacılar ister fuar alanında, isterlerse bulundukları yerden dijital sunum yapabilirken dinleyiciler de istedikleri yerden konferansları takip etme şansı buldu. 

2000 yılından bu yana Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen WIN EURASIA fuarı, gelecek yıl katılımcı ve ziyaretçilere daha iyi bir fuar deneyimi sunmak amacıyla İstanbul Fuar Merkezi’ne taşınarak 8-11 Haziran 2022 tarihlerinde gerçekleşecek.

WIN Dijital, 20 Kasım 2021 tarihine kadar açık olacak: https://win-eurasia.com/tr/go-digital 

WIN EURASIA kapsamında dijital dönüşüm temalı <ENOSAD Panelleri> düzenlendi

ENOSAD’ ın da destekçisi olduğu WIN EURASIA Fuarı kapsamında;
·   Başarılı Bir Tedarik Zinciri Yönetimi İçin Dijitalleşmenin Önemi
·   Türkiye’deki Endüstriyel Otomasyonun Tarihçesini Yaşayanlar Anlatıyor
·   Dijital Dönüşümle Türkiye’deki Endüstriyel Otomasyon Nereye Evriliyor?

konulu ENOSAD panelleri fiziki ve online platformlar ile katılıma açık olarak gerçekleştirildi.

Endüstriyel Otomasyon sektörünün duayen isimleri Malik Aviral, Osman Kurdaş, Hasan Terzioğlu ve Hasan Basri Kayakıran, geçmişten günümüze sektörde yaşadıkları deneyimleri paylaşarak ülkemizdeki otomasyon sektörünün tarihçesi hakkında bilgiler aktarırken genç isimler endüstriyel otomasyon sektörünün Dijital Dönüşüm ile devam eden yolculuğu ve geleceği üzerine paylaşımlarda bulundular.  

WIN EURASIA 2021, Açılış Töreni ve Panelleri izlemek için:
10 Kasım 2021, Çarşamba:
WIN Eurasia Açılış Töreni: 
https://www.youtube.com/watch?v=5Lywsh8gNoQ (3:59 dan itibaren)

ENOSAD paneli: “Başarılı Bir Tedarik Zinciri Yönetimi İçin Dijitalleşmenin Önemi” 
https://www.youtube.com/watch?v=5Lywsh8gNoQ (5:59 dan itibaren)

13 Kasım 2021, Cumartesi:
ENOSAD paneli: “Türkiye’deki Endüstriyel Otomasyonun Tarihçesini Yaşayanlar Anlatıyor”
https://www.youtube.com/watch?v=omvWGG2HYgU (57:14 – 1:46:00 arası)

13 Kasım 2021, Cumartesi:
ENOSAD paneli: “Dijital Dönüşümle Türkiye’deki Endüstriyel Otomasyon Nereye Evriliyor?”
https://www.youtube.com/watch?v=omvWGG2HYgU (2:26:00 dan itibaren) 

WIN EURASIA Fuarında katılımcı olarak yer alan ENOSAD, standında üye firmaların temsilcilerini ağırladı. Üyeler ve diğer ziyaretçilerin yanı sıra, MAKFED’ in davetlisi olarak fuarda bulunan ve iş görüşmeleri gerçekleştiren Kazakistan Makine Sanayi Derneği Başkanı ile beraberindeki heyet de ENOSAD standına ziyarette bulundu.

  

  

  

  

         

    

 

 

    

 

     

 

EMERSON Process Management Ltd. Şti. 
KLEMSAN Elektrik Elektronik San. ve Tic. A.Ş. MCS Otomasyon San. Tic. Ltd. Şti. 
YRM OTOMASYON Mühendislik Taah. Elekt. San. ve Tic. A.Ş. SİSEL Mühendislik Elektronik San. ve Tic. A.Ş. HAKAN Elektrik ve Enerji Sistemleri San.Tic. Ltd.Şti. DELTA GREENTECH Elektronik San. Ltd. Şti. NETES Mühendislik ve Dış Tic. A.Ş. AB MARKET Elektrik Otomasyon San. ve Dış Tic. A.Ş. PARKER Hareket ve Kontrol Sistemleri Tic. Ltd. Şti. 
EMKO Elektronik San. ve Tic. A.Ş. DORUK Otomasyon ve Yazılım San. Tic. A.Ş. AK OTOMASYON  San. ve Tic. Ltd. Şti. DIGITERRA TEKNOLOJİ A.Ş. OTKON Mühendislik ve Elektrik San. Tic. Ltd. Şti. PROSES Mühendislik San. ve Tic. Ltd. Şti. HANNOVER FAIRS TURKEY Fuarcılık A.Ş. OMRON Electronics Ltd. Şti. WEIDMULLER Elektronik Tic. Ltd. Şti. TURCK Otomasyon Tic. Ltd. Ști. PEPPERL+FUCHS Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti. ASP Otomasyon A.Ş. 
ROBOSAN OTOMASYON A.Ş. DELTA VANA Kontrol Sistemleri ve Mühendislik San. Tic. A.Ş. BİLKO Bilgisayar Otomasyon ve Kontrol A.Ş. AKBİL Endüstriyel Kontrol Sistemleri A.Ş.
HALICI Elektronik Telekomünikasyon San.Tic. Ltd. Şti. ROCKWELL Otomasyon Tic. A.Ş. DANFOSS Otomasyon ve Kontrol Ürünleri    Tic. Ltd. Şti. SCHUNK Intec Bağlama Sistemleri ve Otomasyon San. ve Tic. Ltd. Şti. GLOBAL Mekatronik Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti. SMS - Sanayi Malzemeleri Üretim ve Satışı A.Ş. İNTEGROL Entegre Kontrol Sistemleri Ltd. Şti. ANOT Endüstri ve Tic. A.Ş. AKIM METAL San. ve Tic. A.Ş. DACEL Elektrik-Elektronik Mühendislik Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti. FEMSAN Elektrik Motorları San. Tic. A.Ş. DOSTEL Otomasyon Elektrik Elektronik San. Tic. Ltd. Şti. NACHI Europe GMBH Türkiye Şubesi PHOENIX CONTACT Elektronik Tic. Ltd. Şti. GMT Endüstriyel Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti. SİMTEKNO Endüstriyel Ürünler San. Tic. Ltd. Şti. ALTINAY Robot Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.
TEZMAKSAN Robot ve Otomasyon Teknolojileri San. Tic. A.Ş. KONTEK Kontrol Teknolojileri ve Otomasyon San. Tic. A.Ş. MURR ELEKTRONİK San. ve Tic. Ltd. Şti. ROBO Otomasyon Müh. Elek. Mak. San. ve Tic. A.Ş. EMF Motor San. ve Tic. A.Ş. 
ENTEK TEKNİK A.Ş. OSKON Elektrik-Elektronik Mak. San. Tic. Ltd. Şti. 
ALTERNATİF Yayıncılık Tanıtım Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti.
EMAS Elektroteknik Makine San. ve Tic. A.Ş. GÜNMAK Endüstriyel Alet Pompa ve Otomasyon Sistemleri San. ve Tic. A.Ş. 
SIEMENS San. ve Tic. A.Ş.
MÜHENDİSLER Elektrik San. Tic. Ltd. Şti. RITTAL Pano Sistemleri Tic. A.Ş. OPKON Optik Elektronik Kontrol San. ve Tic. A.Ş. KPI AUTOMATION Endüstriyel Otomasyon Sistemleri Tic. San. Ltd. Şti. BOSCH REXROTH Otomasyon San. ve Tic. A.Ş. PROMEDA Elektrik ve Aydınlatma Malzemeleri Tic. ve San. Ltd. Şti. VAT ENERJİ Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş. ELİMKO Elektronik Ltd. Şti. LİMA Endüstriyel Bilgisayar Hiz. ve Tic. Ltd. Şti. SAVIOR Kontrol Otomasyon Sistemleri Elektronik San. ve Tic. A.Ş. 
SICK - Sensörler ve İleri Cihazlar Kontrol A.Ş. SCHNEIDER Electric San. ve Tic. A.Ş.
PVD - Proses Vana Donanım San. ve Tic. Ltd. Şti. 
ADVANTECH TURKEY Teknoloji A.Ş. ELİAR Elektronik San. A.Ş. METER Elektronik San. ve Tc. A.Ş. 
SEW-EURODRIVE Hareket Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti. SİMGE Endüstriyel Mühendislik San. ve Tic. Ltd. Şti. EGE Endüstriyel Kontrol Elektromekanik San. ve Tic. A.Ş. BİLEŞİM Yayıncılık Fuarcılık ve Tanıtım Hizm. San. Tic. A.Ş.
JUMO Ölçü Sistemleri ve Otomasyon
San. ve Tic. Ltd. Şti. STÄUBLI Sanayi Makine ve Aksesuarları Tic. Ltd. Şti. ISRA VISION Yapay Görme ve Otomasyon San. ve Tic. A.Ş. MEDEL Mühendislik ve Elektronik San. Tic. A.Ş. ANT Mühendislik San. ve Tic. A.Ş. TEMPA Pano San. ve Tic. A.Ş. 
ROBOTEK Otomasyon Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti. 
GSD - GENEL SİSTEM DİZAYNI Mühendislik Bilişim Taahhüt San. ve Tic. A.Ş. FESTO San. ve Tic. A.Ş.
SERVO KONTROL Makina Otomasyon Dış Tic. Ltd. Şti. ProsesTÜRK Endüstriyel Otomasyon ve Makina San. Tic. Ltd. Şti. IAS Bilgi İşlem Danışmanlık San. ve Tic. A.Ş. ENTEK Otomasyon Ürünleri San. Tic. A.Ş. ENKO TEKNİK Elektrik Makina ve Kontrol Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti. BGM Mühendislik ve Endüstriyel Uygulamalar San. ve Tic. Ltd. Şti. 
E3TAM A.Ş. EATON Elektrik Tic. Ltd. Şti. HİDREL Hidrolik Elemanlar San. Tic. A.Ş. 
ÖZDAŞ Mühendislik San. ve Dış Tic. Ltd. Şti. OKSİTEM Otomasyon Kontrol Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti. SRDR Mühendislik San ve Tic A.Ş. (SRDR Robotik) ABB Elektrik A.Ş.
MITSUBISHI ELECTRIC Turkey Elektrik Ürünleri A.Ş.
KARDEŞ ELEKTRİK San. ve Tic.A.Ş. ifm electronic Elektrikli ve Elektronik Aletler İth.İhr.Paz.Tic.Ltd.Şti. OPTİMUM Süreç Tasarımı ve Uygulamaları San. ve Tic. Ltd. Şti. FANUC Turkey Endüstriyel Otomasyon Tic. Ltd. Şti. LEUZE electronic San. ve Tic. Ltd. Şti. 
HKTM - HİDROPAR Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi San. ve Tic. A.Ş. EKSEN Yayıncılık Fuarcılık Tanıtım Hizm. Ltd. Şti. YASKAWA Turkey Elektrik Tic. Ltd. Şti. SMC Turkey Otomasyon A.Ş. HİD-TEK Makina San. ve Tic. Ltd. Şti. WAGO Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti. 
EMİKON Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti. BİLGİ Otomasyon San. Tic. A.Ş. AES - ACAR Endüstriyel Sistemler San. ve Tic. A.Ş.
Makine Sanayii Sektör Platformu
 
Makine Sanayii Sektörü Platformu Üyesidir
Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu MAKFED Üyesidir
International Federation of Robotics ifr Üyesidir