Hakkımızda

Hakkımızda


ENOSAD ( Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği), endüstriyel otomasyon ve endüstriyel proses kontrol alanında sektörün önde gelen yerli ve yabancı menşeli firmalarını bir araya getirerek Eylül 2004 de kurulması ile birlikteliğine ilk adımlarını atmıştır. Bugün 100 ün üzerinde ulusal ve uluslar arası menşeli üye firmaları ile birlikte endüstriyel otomasyon sektörünün ülke içerisindeki ilk ve tek temsilcisi konumundadır.


ENOSAD, kurulduğu günden bu yana ulusal ve çok uluslu kökenli yüksek teknoloji kullanan ve/veya uygulayan sanayi kuruluşları arasında cazibe merkezi olarak büyümüştür.


ENOSAD, otomasyon, proses kontrol, robotik ve endüstri 4.0 - sanayide dijitalleşme konularında önemli sektörel fuarlara destek sağlayarak forumlar ve paneller düzenlemekte ve ülkemiz sanayisinin gelişimine katkıda bulunmaktadır.


Ülkemizde ilk kez 2014 yılında ENOSAD tarafından Endüstri 4.0 temelinde bir kongre olarak 'Uluslararası İleri Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Kongre ve Sergisi' düzenlenmiştir.


ENOSAD, vizyonu, faaliyet alanı ve üye profili ile Endüstri 4.0 (Sanayide Dijitalleşme) konusunda ilgili Bakanlıklar, kamu kurum ve kuruluşları nezdinde yetkin bir kurum olarak kabul edilmesi doğrultusunda bu alanda yürütülen çalışmalara katkı sağlamaya devam etmektedir. 


Fabrika Otomasyonu, Proses Otomasyonu, Robotik Otomasyonu ve Sanayide Dijital Dönüşüm ana faaliyet alanlarında mühendislik - proje uygulamaları, üretim, tedarik ve satış konularında hizmet veren ulusal ve uluslararası menşeli yetkin firmaların üyesi bulunduğu ENOSAD bünyesinde ayrıca; Bilkent, Boğaziçi, Doğuş, Dokuz Eylül, İstanbul Gedik, İstanbul Teknik, Karadeniz Teknik, Kocaeli, Marmara, Sabancı, Yeditepe ve Yıldız Teknik Üniversiteleri’ nden oluşan 12 Akademik Kurul üyesi yer almaktadır. 


ENOSAD, Türkiye Makine Sanayi Platformu (MSSP), Türkiye Makine Federasyonu (MAKFED) ve Uluslararası Robotik Federasyonu (IFR) üyesidir.

Copyright 2023 ENOSAD Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği | by Monolic